بارگیری میکسر به مقصد شرکت سفارش دهنده     24 بهمن  1402

آموزش و اجرای تخصصی
​​​​​​​کفپوش اپوکسی، اپوکسی کف


ادامه مطلب
درباره ما

میکسر رنگ اتومبیلی، میکسر رنگ صنعتی، میکسر رنگ ساختمانی، قیمت میکسر رنگ اپوکسی، میکسر رنگ پلی اورتان، میکسر رنگ پایه آب، میکسر رنگ پایه حلالی، ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم


طراحی، ساخت، تولید
انواع میکسر رنگ سازی، همزن رنگ سازی، پرمیل و آسیاب رنگ، پاتیل رنگ، میکسر مواد پلاستیک

تماس با ما
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید ساخت میکسر رنگ سازی

میکسر رنگ سازی چیست؟

در صنعت رنگ سازی برای مخلوط کردن دو یا چند رنگ از همزن رنگ سازی استفاده می کنند.
در این صنعت برای دستگاه همزن رنگ نام های دیگری در نظر گرفته شده است که معروفترین آنها علاوه بر همزن رنگسازی، میکسر رنگ سازی و مخلوط کن رنگ سازی نام دارد.

میکسر رنگ سازی یا همزن رنگ سازی یکی از اجزای تجهیزات تولید رنگ است.
میکسر رنگ سازی با خصوصیات فنی مختلف برای ویسکوزیته های متفاوتی طراحی و تولید میگردد. میکسر رنگ سازی یا همزن رنگ سازی در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. ​​​​​​​انواع میکسر رنگ سازی:
​​​​​​​انواع میکسر های مایع و جامد در حجم ها و توان های مختلف به منظور تولید رنگ و رزین،
لاک و چرم، مواد آرایشی بهداشتی، شوینده ها، مرکب و جوهر سازی، مواد غذایی و دارویی
طراحی و ساخته می شوند.   ​​​​​​​قیمت انواع میکسر رنگ سازی:

قیمت انواع میکسر و محاسبه هزینه تولید این محصولات به موارد متعددی بستگی دارد. 
نوع مواد مورد نظر جهت میکس شدن، میزان و حجم مواد، سرعت و توان دستگاه میکسر جهت همزدن مواد داخل مخزن میکسر، برخی از مهمترین موارد تاثیر گذار بر قیمت و هزینه تولید انواع میکسر رنگ سازی می باشد. بنا براین با توجه به نوع سفارش در زمان استعلام قیمت، بهترین شرایط از لحاظ تولید و خدمات به متقاضی و سفارش دهنده ارائه میگردد.
​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

تولید کننده انواع میکسر رنگ سازی

09121206845

میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید ساخت میکسر رنگ
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید ساخت میکسر رنگ
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید ساخت میکسر رنگ سازی
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید و ساخت میکسر رنگ سازی
قیمت میکسر رنگ
قیمت میکسر رنگ سازی
میکسر رنگ سازی
میکسر رنگ meet market
فروش میکسر رنگ سازی
تولید میکسر رنگ سازی

درباره meet market
و اهداف این مجموعه

با شرکتهای برگزیده و معتبر تولیدی، خدماتی، تجاری و بازرگانی ایرانی و خارجی​​​​​​​ ملاقات کنید

میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید ساخت میکسر رنگ

میکسر رنگ سازی، فروش میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ سازی، قیمت میکسر رنگ سازی، ساخت میکسر رنگ سازی، خرید میکسر رنگ سازی، تعمیرات میکسر رنگسازی، همزن رنگ سازی، میکسر رنگ پایه آب، میکسر رنگ پایه حلالی ، همزن رنگ سازی، همزن رنگسازی، فروش همزن رنگ سازی، تولید همزن رنگ سازی، قیمت میکسر رنگسازی، ساخت همزن رنگ سازی، خرید همزن رنگ سازی، تعمیرات همزن رنگ سازی، واردات میکسر رنگ سازی، واردات همزن رنگ سازی، قیمت میکسر رنگ سازی صنعتی، میکسر رنگ سازی اتومبیلی، میکسر رنگ سازی اپوکسی، میکسر رنگ سازی صنعتی، میکسر رنگ و رزین، میکسر ساخت رنگ، ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم،
​​​​​​​ساخت تولید خرید فروش قیمت همزن رنگ سازی دست دوم، میکسر روغن.

​مقالات مرتبط با صنعت رنگ و رنگسازی

میکسر رنگ

آشنایی با مفهوم رنگ

رنگ خواص ادراک بصری است، که از طیف نور تعامل‌یافته با سلول‌های گیرنده نور چشم ناشی می‌شود.
عدم برابری شدت نور دریافتی در سه نوع سلول دریافت‌کننده نور رنگی قرمز، سبز و آبی در چشم باعث به وجود آمدن مفهوم رنگ در مغز می‌شود.

اگر یک یا چند ناحیه از طول موج‌های نور مرئی توسط ماده جذب یا عبور داده شود، ماده رنگی خوانده می‌شود.
رنگ به هر مایع، شبیه مایع یا هر ترکیب صمغ مانندی که موقع اعمال شدن، لایه نازکی را جهت پوشاندن جسمی جامد ایجاد کند، می‌گویند.

رنگ‌های اصلی سنتی شامل زرد، قرمز و آبی هستند. این سه رنگ با ترکیب هیچ رنگی درست نمی‌شوند.
 رنگ‌های مکمل عبارتند از:
بنفش: آبی + قرمز
نارنجی: قرمز + زرد
سبز: زرد + آبی

رنگ‌های اصلی نوری (رنگ افزایشی): شامل سبز، قرمز و آبی هستند.
​​​​​​​ گیرنده‌های بینایی رنگ در چشم بر همین اساس به سه گیرنده رنگ سبز، قرمز و آبی تقسیم می‌شوند و طبعاً انواع کوررنگی نیز بر همین اساس طبقه‌بندی می‌شوند​​​​​​​


از رنگ برای محافظت از خوردگی، نگهداری، دکوراسیون یا جهت اضافه کردن هرگونه قابلیت بر روی یک سطح که توسط رنگدانه پوشانده می‌گردد، استفاده می‌شود.


مثال‌هایی از محافظت عبارتند از:
پوشاندن سطح فلزات برای کند کردن خوردگی، یا رنگ کردن خانه جهت محافظت از آن در برابر عناصر خارجی (آب، خاک و…).
مثالی از دکوراسیون داخلی، رنگ کردن اتاقی برای آماده‌سازی آن، جهت جشن می‌باشد.

استفاده‌های دیگری که از رنگ می‌شود، شامل برگرداندن رنگی خاص از روی سطح یا استفاده بر روی سطوح علیه حرارت یا موازات با استفادهٔ حرارتی از آن سطح در کاربردهای مختلف است.

مثال کاربردی دیگری در این زمینه، برای تشخیص دادن علایم صنعتی یا هشدارها، یا علامت‌گذاری لوله‌ها در صنعت یا در زمینهٔ کاربردهای نظامی می‌باشد.
رنگ را برای هر جسمی می‌توان استفاده کرد، برای مثال در هنر، پوشش‌های صنعتی، علایم جاده‌ای یا در لنگرگاه‌ها جهت جلوگیری از خوردگی توسط آب‌ها.


میکسر ساخت رنگ
​​​​​​​

رنگ یک محصول نیمه تمام شده‌است، بدین معنی که بعد از استفاده توسط کاربر است که به مرحله پایانی خود که ایجاد یک پوشش مناسب است می‌رسد.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​ از رنگ همچنین همراه با مخلوط کردن لعاب، برای پوشش‌های پیشرفته و صیقلی‌سازی سطوح سرامیک و چینی و غیره نیز می‌توان استفاده کرد.


تاریخچه
نقاشی‌های پیدا شده در غارها که توسط رنگ‌های به‌دست آمده از اُخرا، و اکسیدهای هماتیت و مگنتیت کشیده شده‌اند به ۴۰۰۰۰ سال قبل و به دوران انسان‌های هموساپینس بازمی‌گردد.

نقاشی‌های کهن در درنادای مصر که برای سالیان متمادی بدون حفاظ و در معرض هوا بوده‌است، یک پدیده درخشان اثر برلینسی می‌باشد که هنوز هم به همان روشنی ۲۰۰۰ سال قبل است.

مصری‌ها رنگ‌هایشان را با ماده‌ای صمغ مانند، ترکیب می‌کردند و هر یک را به صورت جداگانه بر روی سطح اعمال می‌کردند بدون اینکه ذره‌ای با هم مخلوط گردند.
آن‌ها از ۶ رنگ استفاده می‌کردند:
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​
سفید، سیاه، قرمز، آبی، زرد و سبز.


میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، تولید ساخت میکسر رنگ

ترکیبات

رنگدانه:
دانه‌های جامد ریزی هستند که در رنگ جهت توزیع رنگ، زبری، غلظت رنگ و… با یکدیگر متحد می‌گردند؛ ولی بعضی از رنگ‌ها به جای ترکیبات معمول رنگدانه، از رنگ‌های دانه‌ای میکرونیزه استفاده می‌کنند.

رنگدانه‌ها به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم‌بندی می‌گردند.

رنگدانه‌های طبیعی شامل خاک رس، کلسیم کربنات، سیلیکا، تالک و میکا می‌باشد.
رنگدانه‌های شیمیایی حاوی مولکول‌های مهندسی یعنی، خاک رس تکلیس شده، رسوب‌های شیمیایی کلسیم کربنات و سیلیکاهای مصنوعی می‌باشد.
رنگدانه‌های مخفی، در کدرسازی رنگ و محافظت از لایه رنگ از اشعه ماوراءبنفش به کار می‌آید. انواع رنگدانه‌های مخفی از این قرار است: تیتانیوم دی‌اکسید، فتالوی آبی، و اکسید آهن قرمز.

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.
پرکننده‌ها نوعی مخصوص از رنگدانه‌ها هستند که برای حجم دادن به لایه رنگ، پشتیبانی از ساختار رنگ و حجم دادن به خود رنگ، مورد مصرف قرار می‌گیرند. پرکننده‌ها معمولاً حاوی مواد بی‌اثر ارزان قیمتی مانند آرد کوهی، تالک، آهک، باریت، خاک رس، کربنات کلسیم و… می‌باشند.
بعضی از رنگدانه‌ها سمی می‌باشند مانند سرب که در رنگ‌های سربی به کار رفته‌است یا در رزین پایه رنگ روغن موجود است.

با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.

صنعت رنگسازی، شروع به جایگزینی رنگدانه‌های سرب با رنگدانه‌های کم خطر تر تیتانیوم دی‌اکسید، از سال ۱۹۷۸ نموده‌است. تیتانیوم دی‌اکسیدی که امروزه در رنگسازی استفاده می‌گردد، به دلایل مختلفی توسط سیلیکن یا آلومینیوم اکسید پوشانده می‌گردد.چسب یا ناقل: چسب معمولاً به ناقلی گفته می‌شود که ترکیب شکل دهنده اصلی فیلم (لایه نازک رنگ) می‌باشد. تنها ماده‌ای که حتماً باید در رنگ حاضر باشد، همین ماده‌است. حضور سایر ترکیبات در رنگ، اختیاری است. چسب‌ها حاوی رزین‌های طبیعی یا شیمیایی اند مانند اکریلیک، پلی اورتان، پلی استر، رزین ملامین، اپوکسی و آلکید رنگ لاتکس، محلولی کلوئیدی بر پایه آب است که از ذرات پلیمری میکرونیزه تشکیل شده‌است. معنی کلمه لاتکس، یعنی حلّال در آب.
​​​​​​​

این روزها که بحث حفاظت از محیط زیست نیز مطرح است، شرکت‌های تولیدکننده رنگ، از استفاده از مواد آلی فرّار در تولیدات شان، محدود شده‌اند.
دلیل این امر، که توسط سازمان محیط زیست اعلام گشته‌است، صدمه زدن بعضی از این ترکیبات به لایه ازون و در نتیجه، افزایش میزان پرتو فرابنفش می‌باشد. حلال‌هایی که در مرحله اول از رنگ تبخیر می‌گردد، باعث تخریب لایه ازون می‌گردد و هر لیتر حلال نفتی ۱۰۰۰لیتر هوا را آلوده می‌کند.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

بحث حلال یا تینر در رنگ، جداگانه مطرح می‌گردد:
حلال ها: هدف اصلی از استفاده از حلال‌ها، تنظیم کردن رقّت و فرّاریت و وسیکوزیته رنگ است.
حلال، فرّار است و در فیلم (لایه نازک رنگ) باقی نمی‌ماند. حلال، همچنین نرخ جریان تابع لزجت و کاربرد سایر ترکیبات و نیز پایداری رنگ را در حالت سیال، کنترل می‌کند.
آب، بهترین نوع حلال برای رنگ‌های آب-محور می‌باشد که در چند دهه اخیر گسترش یافته و بخاطر ویژگی‌های منحصر بفرد آن روز به روز استفاده از آن بیشتر می‌شود به شکلی که رنگ‌های روغنی پایه آلکیدی در اروپا و آمریکا محدود شده‌است.
رنگ‌های حلال-محور، که گاهی نیز رنگ‌های روغنی نامیده می‌شوند، می‌توانند تعداد کثیری از حلال‌ها را در خود جای دهند که شامل ترکیبات آروماتیک، آلیفاتیک، الکلها و کتون‌ها و رزین‌های سبک رقیق‌کننده خواهند بود. چنین حلال‌هایی در مواقعی استفاده می‌گردند که رنگ‌های روغن-محور و ضدآب مورد نیاز است.


مواد افزودنی:کنار دست تشکیل دهنده اصلی رنگ که در بالا مورد بحث قرار گرفتند، رنگ می‌تواند حاوی مواردی بسیار وسیع از مواد افزودنی باشد که به مقدار بسیار کمی به رنگ افزوده می‌گردد و در کمال تعجب، اثر بسیار زیادی بر روی خواص رنگ می‌گذارد.
مثال‌هایی از این موارد، موادی هستند که ضدکف، معلق‌کننده، غلظت دهنده و کشش سطحی رنگ را تنظیم می‌کنند، جاری شدن رنگ را بهبود می‌بخشند، ظاهر پایانی را تصحیح می‌کنند، تری و خیسی لبه رنگ را بالا می‌برند، پایداری رنگدانه را بهبود می‌بخشند، خواص ضدّ یخ زدگی ایجاد می‌کنند، مقدار کف‌کنندگی و پوسته‌پذیری رنگ را کنترل می‌کند.
​​​​​​​
انواع دیگر از مواد افزودنی شامل کاتالیست‌ها، حجم دهنده‌ها (با پرکننده‌ها اشتباه گرفته نشوند)، پایدارکننده‌ها، امولسیون سازها، زمینه‌سازها، پیش بَرهای مواد افزودنی، پایدارکننده‌های ضد اشعه ماوراءبنفش، عوامل کدرکننده و بایوسایدها (جهت مقابله با رشد باکتری‌ها) می‌باشند.​​​​​​​

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
میکسر رنگ سازی، میکسر رنگ صنعتی، میکسر رنگ ساختمانی

فیزیک رنگ

خاصیت ذره‌ای و موجی نور که یک پدیدهٔ فیزیکی الکترومغناطیسی است و در نتیجهٔ برخورد نور به سطح اشیاء و باز تاب ویژهٔ طول موجی این تابش نور و شدت آن، توسط چشم احساس و پردازش شده، و به عنوان مفهوم رنگ آن در ذهن شناخته می‌شود.

تجزیهٔ نور سفید توسط یک منشور نیز یک خاصیت فیزیکی است که با این عمل هفت رنگ طیف به‌دست می‌آید: شامل بنفش، نیلی، آبی، سبز، زرد، نارنجی و قرمز است؛

بنابراین رنگ‌ها ناشی از امواج نور هستند و چشم انسان قادر است رنگ‌هایی را که طول موج آن‌ها بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ نانومتر است ببیند. (نانومتر واحدی است برای اندازه‌گیری امواج که معادل یک میلیونوم میلی‌متر است).
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

در قرن هفدهم میلادی نیوتن موفق شد با تجزیه نور سفید طیف رنگ‌ها را به دست آورد.
او کشف نمود که نور سفید شامل انواع اشعه است که هرگاه به‌طور جداگانه‌ای با شبکهٔ چشم انسان برخورد کند احساس یک رنگ مجزا را به وجود خواهد آورد و اختلاط این اشعه‌ها بر روی شبکهٔ چشم، رنگ سفید را محسوس می‌سازد.​​​​​​​

میکسر رنگ سازی، میکسر رنگ، همزن رنگ سازی
میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
میکسر رنگ سازی، میکسر رنگ، همزن رنگ سازی
میکسر رنگ سازی، میکسر رنگ، همزن رنگ سازی

رنگ‌های اصلی و فرعی
رنگ‌های بنیادین یا اصلی، رنگ‌های قرمز، زرد و آبی هستند که به آن‌ها رنگ‌های اولیه نیز می‌گویند.

رنگ‌های دیگر «فرعی» نامیده می‌شوند.
برای مثال در رنگ‌های رنگین‌کمان، نارنجی، سبز و بنفش فرعی هستند.
از ترکیب رنگ‌های فرعی نمی‌توان رنگ‌های اصلی را به وجود آورد ولی از ترکیب رنگ‌های اصلی رنگ‌های فرعی به دست می‌آید.

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، همزن رنگ سازی

هارمونی
هر چه رنگ‌ها ساده‌تر باشند هارمونی آن‌ها واضح تر است.
آزمایش‌ها و تجربیات متفاوت نشان می‌دهد که افراد نسبت به هماهنگی یا عدم هماهنگی رنگ‌ها نقطه نظرهای متفاوتی دارند.

اغلب در نظر مردم رنگ‌های هماهنگ آن‌هایی هستند که از یک خانواده باشند، یا در عین تنوع با جلوه یکسانی خودنمایی کنند، یا رنگ‌هایی که بدون تضاد در مجاور هم قرار بگیرند.

​​​​​​​ به‌طور کلی عنوان هارمونی یا عدم هارمونی فقط در رابطه با احساس انسان است که به صورت مطلوب بودن یا نبودن و جذاب بودن یا نبودن مطرح می‌گردد.
تمام این‌ها از یک ارزیابی مشخصی است.

هارمونی یعنی تعادل و توازن بین قدرت‌های رنگی است؛
مثلاً اگر ما برای مدتی به یک مربع قرمز خیره شویم و سپس چشم را ببندیم یک پس تصویر که به صورت مربع سبز رنگ است در نظرمان ظاهر می‌شود و بر عکس اگر به مربع سبز رنگ نگاه کنیم بعد از مدتی که چشم بسته شود مربع قرمز رنگ در چشم ظاهر می‌شود.

در چشم انسان همیشه رنگ‌های مکمل رنگ نخستین ظاهر می‌شود.
این عکس‌العمل فیزیکی نسبت به رنگ‌ها جست وجویی برای ایجاد توازن و تعادل است. رنگ‌های مکمل یکی از پایه‌ها و اصول هارمونی هستند.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، میکسر همزن رنگ

میکسر رنگ چیست؟

در صنعت رنگ سازی برای مخلوط کردن دو یا چند رنگ از همزن رنگ استفاده می کنند.
در این صنعت برای دستگاه همزن رنگ نام های دیگری در نظر گرفته شده است که معروفترین آنها علاوه بر همزن رنگ، میکسر رنگ و مخلوط کن رنگ نام دارد.
میکسر رنگ سازی یا همزن رنگ سازی یکی از اجزای تجهیزات تولید رنگ است.
میکسر رنگ سازی با خصوصیات فنی مختلف برای ویسکوزیته های متفاوتی طراحی و تولید میگردد.
​​​​​​​ میکسر ها در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شوند. 
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.


​​​​​​​​​​​​​​

میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی
میکسر رنگ، قیمت میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ


​​​​​​​انواع میکسر

​​​​​​​انواع میکسر های مایع و جامد
در حجم ها و توان های مختلف به منظور تولید رنگ و رزین، لاک و چرم، مواد آرایشی بهداشتی، شوینده ها، مرکب و جوهر سازی، مواد غذایی و دارویی طراحی و ساخته می شوند.   

​​​​​​​​​​​​
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی
میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی، همزن رنگ سازی


​​​​​​​قیمت میکسر رنگ سازی

قیمت انواع میکسر و محاسبه هزینه تولید این محصولات به موارد متعددی بستگی دارد. 
نوع مواد مورد نظر جهت میکس شدن، میزان و حجم مواد، سرعت و توان دستگاه میکسر جهت همزدن مواد داخل مخزن میکسر، برخی از مهمترین موارد تاثیر گذار بر قیمت و هزینه تولید انواع میکسر می باشد.

با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.​​​​​​​
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

​​​​​​​بنابراین با توجه به نوع سفارش در زمان استعلام قیمت، بهترین شرایط از لحاظ تولید و خدمات به متقاضی و سفارش دهنده ارائه میگردد.
​​​​​

میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی
میکسر، میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی

چرخه رنگها
​​​​​​​
چرخه رنگ‌ها بر اساس رنگ‌های رنگین کمان تنظیم شده است:
 قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش.
​​​​​​​با قرار دادن این طیف‌ها در حول یک دایره ترکیب جدید رنگ‌ها یافت می‌شود.
با استفاده از این چرخه رنگ، فهمیدن ارتباط بین رنگ‌های مختلف آسان‌تر خواهد شد.

میکسر، میکسر رنگ، میکسر رنگ سازی
میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی
روان‌شناسی رنگ (به انگلیسی: Color psychology)

به معنای مطالعه رنگها به عنوان عامل تعیین‌کننده رفتار انسان است.
رنگ بر روی برداشت‌هایی که واضح نیستند یا مبهم اند تأثیر می‌گذارد.

رنگها، دارای ویژگی‌هایی هستند که قادرند تا تأثیرات خاصی را بر روی انسان‌ها ایجاد کنند.
رنگ‌ها همچنین می‌توانند باعث تقویت اثر بخشی تسکین دهنده باشند.
برای مثال، قرص‌های قرمز یا نارنجی معمولاً به عنوان محرک استفاده می‌شوند.


البته چگونگی تأثیر رنگ بر روی افراد ممکن است بسته به سن، جنسیت و فرهنگ، آنها متفاوت باشد.
به عنوان مثال، مردان تمایل دارند گزارش دهند که لباسهای قرمز یا امثال آن که رنگ‌های شاد و روشنی هستند، جذابیت زنانه را افزایش می‌دهد. با این‌حال که پیوندهای رنگی می‌توانند بین فرهنگ‌ها متفاوت باشند، اما ترجیح رنگ از نظر جنسیت و نژاد نسبتاً یکنواخت است.

روان‌شناسی رنگ، همچنین در بازاریابی و برندینگ بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بازاریابان، رنگ را به عنوان ماده‌ای مهم می‌دانند که می‌تواند بر احساسات و برداشت مشتری، از کالاها و خدمات و بسته‌بندی‌ها تأثیر بگذارد. 
لوگوها یا (آرم) برای شرکت‌ها از آنجایی که می‌توانند مشتری‌های بیشتری را به خود جلب کنند دارای اهمیت بسیاری هستند.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

بله، الان می‌توانید متوجه شوید که چنین اتفاقی می‌افتد که اشخاص معتقدند لوگوی شرکت‌ها با شخصیت، کالاها و خدمات آن شرکت مطابقت دارد، مانند رنگ صورتی که به شدت در مارک تجاری برند ویکتوریا سیکرت به کار رفته‌است.
​​​​​​​در روانشناسی رنگ ها رنگ آبی نشان دهنده صلح و آرامش است و در قرآن هم نشان دهنده صداقت، حکمت، تفکر و اخلاص است.​​​​​​​


با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.​​​​​​​
میکسر رنگ و رزین
تأثیر رنگ بر ادراک ما

رنگ تأثیر زیادی در مواد غذایی دارد.
این ترکیب پر از هیجان و گاهی پر از کنترل و تسلط روی روان، بر نحوه درک مردم از قابلیت خوردن و طعم غذاها و نوشیدنی‌ها تأثیر می‌گذارد.

نه تنها رنگ غذا بلکه درون هرچیزی دارای قوه بینایی می‌تواند تأثیر گذارد و تغیر ایجاد کند.
برای مثال، در فروشگاه‌های مواد غذایی، معمولاً نان در بسته‌بندی‌هایی تزئین شده یا آغشته به رنگ‌های طلایی یا قهوه‌ای به منظور ترویج و گسترش ذهنیت پخت خانگی و تازه بودن (در روان و ضمیر مشتریان) فروخته می‌شود.
​​​​​​​
یا حتی جالب تر!
مثلاً اگر یک نوشیدنی به رنگ سبز باشد، مردم می‌توانند نوشیدنی با طعم گیلاس را به دلیل داشتن رنگ سبز با لیمو اشتباه بگیرند.
​​​​​​​
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.
علاوه بر همهٔ اینها، طعم را می‌توان با یک رنگ تشدید کرد. برای مثال افراد می‌توانند M&M قهوه‌ای را به عنوان شکلات طعم‌دارتر از M&M سبز (بر اساس رنگ) ارزیابی کنند.​​​​​​​
میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی
قیمت میکسر رنگ سازی

آثار قرص‌های شبه دارو
​​​​​​​
گزارش شده که رنگ قرص‌های دارونما عاملی برای اثربخشی آنها است، به همین دلیل قرص‌های «رنگ گرم» به عنوان محرک و قرص‌های «رنگ سرد» به عنوان آرام‌بخشی بهتر عمل می‌کنند.

اعتقاد بر این است که این رابطه عواقب انتظارات بیمار بوده و تأثیر مستقیم رنگ آن نیست.
​​​​​​​در نتیجه، به نظر می‌رسد که این اثرات وابسته به فرهنگ هستند.​​​​​​​

با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.​​​​​​​

میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی
رنگ و شخصیت

در روان‌شناسی، رنگ و رنگ‌ها از معیارهای سنجش شخصیت به‌شمار می‌آیند؛
چرا که هر یک از آن‌ها تأثیر خاص روحی و جسمی را در یک فرد باقی گذارده و می‌توان رنگ‌را نشانگر وضعیت روانی و جسمی وی در نظر گرفت.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

این موضوع با توجه به پیشرفت‌های دو دانش فیزیولوژی و روان‌شناسی به اثبات رسیده‌است.
 ناگفته پیداست که انسان از زمان بسیار دور تاکنون تحت نفوذ و تأثیر رنگ‌های پیرامون خود بوده و هست. و همچنین در صد سال اخیر که صنعت رنگ‌سازی به نقطه اوج تحول خود رسیده‌است، این تأثیر دو چندان شده و در همه ارکان زندگی روحی ما اثری از آن قابل مشاهده است.

پس از آزمایش معروف دوشارخ در زمینه شناخت شخصیت انسان از طریق لکه‌های رنگین جوهر، آزمایش لوشر جدیدترین نظریه‌ای است که در این باره ارائه گردیده‌است.
بار علمی آزمایش مزبور علاوه بر استفاده در موارد روان‌کاوی و روان‌شناسی، در سیستم‌های استخدامی نیز به کار گرفته می‌شود.


دنیایی که ما ناظر آن هستیم، پوشیده از رنگ است.
رنگ برای فرد عالم، همانند هنرمند حائز اهمیت است.
​​​​​​​رنگ‌ها نقش مهمی در زندگی عاطفی و معنوی ما بازی می‌کنند، ما به درخشش روزهای آفتابی و شادابی رنگ‌ها تمایل بیشتری داریم و از هوای ابری و خاکستری خسته می‌شویم.​​​​​​​

با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.​​​​​​​
میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی

رنگ و نورهای رنگی

رنگ‌های اصلی عبارت است از قرمز، آبی، زرد و رنگ‌های نور اصلی عبارت است از قرمز، آبی، سبز؛
تفاوت بین رنگ و نور رنگی در سبز و زرد است.
یک تجربه درخشان
در تاریکی دکمهٔ پروژکتور را پیدا می‌کنم، فشارش می‌دهم و لامپ پروژکتور روشن می‌شود:
نور مستطیل شکل و سبز روی پرده ظاهر می‌گردد.
تا اینجا همه چیز عادی و قابل فهم است، یعنی من دستگاه نور سبز را به کار انداختم و روی پرده هم نور مستطیل شکل سبز رنگ ظاهر شد. 
پروژکتور دوم را هم روشن می‌کنم نور قرمز رنگی در کنار نور سبز ظاهر می‌شود.
پروژکتور نور قرمز را جابه‌جا می‌کنم تا هر دو نور (سبز و قرمز) روی هم قرار بگیرند، نوری که از ترکیب این دو حاصل می‌شود، نور شفاف و درخشانی است به رنگ زرد.
نور زرد، بله همین‌طور است، نور زرد.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

سومین پروژکتور را هم روشن می‌کنم و روی پرده، در کنار این رنگ زرد عجیب، مستطیل دیگری به رنگ آبی روشن می‌شود که بازتاب فیلتر آبی رنگی است که روی این پروژکتور تعبیه شده‌است.

حالا مرحلهٔ پایانی را باید انجام بدهم، و آنهم با نتیجه‌ای که تقریباً باورکردنی است.
نور آبی رنگ را طوری جابجا می‌کنم تا دقیقاً روی نور زرد قرار بگیرد. سرانجام با ترکیب کردن رنگ قرمز و سبز و آبی نوری روی پرده ظاهر می‌شود سفید رنگ است.

با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.​​​​​​​

میکسر رنگ، تولید میکسر رنگ سازی

میکسر رنگ سازی، فروش میکسر رنگ سازی، تولید فروش میکسر رنگ سازی، قیمت فروش میکسر رنگ سازی، ساخت میکسر رنگ سازی، خرید فروش میکسر رنگ سازی، تعمیرات میکسر رنگسازی، همزن رنگ سازی، فروش میکسر رنگ پایه آب، فروش میکسر رنگ پایه حلالی ، همزن رنگ سازی، فروش همزن رنگسازی، فروش همزن رنگ سازی، تولید همزن رنگ سازی، قیمت فروش میکسر رنگسازی، میکسر ساخت رنگ، ساخت همزن رنگ سازی، خرید همزن رنگ سازی، تعمیرات همزن رنگ سازی، واردات فروش میکسر رنگ سازی، واردات همزن رنگ سازی، قیمت فروش میکسر رنگ سازی صنعتی، میکسر رنگ صنعتی، میکسر رنگ و رزین، پرل میل رنگ سازی، پرمیل رنگ سازی، پاتیل رنگ سازی، شرکت رنگ سازی، میکسر پلاستیک، میکسر مواد پلاستیک، میکسر مواد گرانولی، میکسر ماردونی، دستگاه میکسر پلاستیک، قیمت دستگاه مواد پلاستیک، میکسر مخلوط کن پلاستیک، میکسر ساخت رنگ
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.


​​​​​​​

تئوری رنگ‌ها
​​​​​​​

​​​​​​​رنگ همانا نور است و نور همانا رنگ است.
همان‌طور که می‌دانید قطره‌های ریز باران وقتی نور خورشید را از خود عبور می‌دهند مثل میلیون‌ها منشور شیشه‌ای عمل می‌کنند و در مجموع، آن نور الوان-شش رنگ-را به وجود می‌آورد.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

​​​​​​​حدود دویست سال پیش، نیوتن پدیده رنگین کمان را در اتاق خانه‌اش ایجاد کرد.
​​​​​​​برای این منظور، او خود را در اتاق کاملاً تاریکی قرار داده که تنها از یک روزن بسیار کوچک نور به داخل آن عبور می‌کرده‌است، آنگاه با قرار دادن یک منشور سه گوش در برابر این نور، موفق شده‌است نور سفید را به رنگ‌های طیف تجزیه کند.

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
تأثیرات رنگ و ویژگی‌های روان‌شناسی
​​​​​​​
بسیاری از روانشناسان بر این باورند که تأثیرات شگرفی از رنگ‌ها برمی‌خیزد.
رنگ‌ها بر میزان آگاهی ما از برخی رویدادها تأثیر دارد. برخی بر این باورند که مغز انسان به‌طور پیش فرض انواع رنگ را با احساسات افراد مرتبط می‌سازد، از سوی دیگر برخی از صاحبنظران نیز بر این باورند که احساساتی که مغز ما از رنگ‌ها دریافت می‌کند به سطح اطلاعات ما و رویدادهایی که برایمان رخ داده‌است مرتبط می‌باشد.

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

این احساسات می‌تواند ناشی از تجربیات افراد نسبت به گونه‌های رنگ باشد.
به عنوان مثال، روانشناسانی که رنگ قرمز را بررسی کرده‌اند بر این باورند که بیشتر مردم به دلیل تطبیق آن با پیامدهای طبیعی همچون خون، آتش یا فناوری‌هایی که به دست بشر ساخته شده‌اند همچون تابلوهای قرمز یا چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی، این رنگ را با خطر مرتبط می‌دانند.
این عامل در سایر رنگ‌ها نیز می‌تواند متأثر از تجارب شخصی یا سطح اطلاعات افراد باشد.

در مبحث روان‌شناسی رنگ، باید بر اثرات رنگ‌ها بر ذهن هم توجه داشت.
هر رنگ می‌تواند احساسی را در افراد ایجاد کند یا تفکر آنان را به سمتی هدایت کند.
برای مثال استفاده از رنگ زرد و قرمز، از جهت ایجاد شور و هیجانی که ایجاد می‌کنند و اثر مثبتش بر تحریک اشتها، در رستوران‌ها و اماکن تغذیه‌ای نیز بسیار پرکاربرد است.

رنگ سبز و آبی سبب آرامش و رفتار آرامتری می‌گردد و به همین سبب است که در بیمارستان‌ها از این دو رنگ بهرهٔ بیشتری می‌برند.

در بین تمام سنین و ادوار عمر انسان، دوره کودکی از اهمیت بالایی برخوردار است و همین نکته سبب می‌شود تا در انتخاب رنگ اتاق خواب و لباس کودکان، توجه بیشتری داشته باشیم.
برای مثال خرید کیف مدرسه قرمز رنگ برای یک کودک بیش فعال، ایده خوبی نیست زیرا سبب افزایش هیجانات در او می‌گردد.
​​​​​​​ استفاده از رنگ‌های زرد، صورتی، آبی کمرنگ، طوسی و طیف‌های پاستیلی رنگ‌ها می‌تواند در چیدمان اتاق نوزاد، مناسب باشد.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

رنگی مانند زرد، می‌تواند هیجانات مثبت را به کودک انتقال دهد و ترکیب آن، با هر یک از رنگ‌های یادشده در بالا، می‌تواند بسیار زیبا شود و تعادل را نیز در روحیه کودک ایجاد نماید.​​​​​​​

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ

فیزیولوژی رنگ
​​​​​​​
سیستم عصبی خودکار که مسٸول تنظیم ضربان قلب، تنفس، هضم غذا و دیگر اعمال غیرارادی بدن انسان است، از دو بخش سمپاتیک و پاراسمپاتیک تشکیل می‌شود.
​​​​​​​در صورتی که در اثر تٲثیرات فیزیکی (کار و کوشش) یا تٲثیرات عاطفی (ترس، خشم، هیجان) سیستم سمپاتیک در کنترل سیستم پاراسمپاتیک قرار گیرد میزان ضربان قلب افزایش می‌یابد و با برطرف شدن فشار روحی پاراسمپاتیک شرایط جسمی را به حالت عادی برمی‌گرداند.

آزمایش‌هایی که روی افراد مختلف انجام شده نشان داده‌است که رنگها تٲثیر شگرفی بر بدن انسان و عملکرد آن دارد. به‌طور مثال رنگ قرمز تیره روی بخش سمپاتیک اثر گذاشته، فشار خون و ضربان قلب را بالا می‌برد و تنفس را تندتر می‌کند.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

در مقابل رنگ آبی تیره با تٲثیر روی بخش پاراسمپاتیک موجب کاهش فشار خون و ضربان قلب شده و تنفس را کند می‌کند.
حتی رنگ روز و شب نیز روی فعالیت بشر تٲثیر می‌گذارد.
رنگ آبی تیره شب، رنگ آرامش و سکون است و کاهش سوخت و ساز را به همراه دارد و انسان را مجبور می‌کند تا از فعالیت دست بکشد.
​​​​​​​رنگ زرد روشن روز نیز رنگ امید و فعالیت است و به انسان نیرو و تحرک می‌دهد.​​

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ
واقعیت رنگ و اثر رنگی

واقعیت رنگ‌ها از طیف رنگ مایه‌ها، به صورت فیزیکی و شیمیایی قابل تجزیه و تحلیل و تعریف هستند.
تعاریف آن‌ها از طریق قیاس و مقایسه و توجه به تضادهای رنگی حاصل می‌گردد.

ارزش یک رنگ کرماتیک (رنگین) در برابر رنگ آکروماتیک (بیرنگ) معلوم می‌شود.
ادراک رنگ، واقعیتی است پسیکو فیزیک، از واقعیت پسیکوشیمیک آن متمایز است.
همین مسئله پسیکو فیزیک آن است که آن را «اثر رنگ» می‌نامیم.

واقعیت رنگ و اثرات آن در صورت وجود ترکیبات موزون و هماهنگ، قابل روئیت است، در سایر موارد حالت‌های متفاوت و جدیدی به وجود می‌آورند که در اینجا کوشش می‌شود با مثال‌های گوناگون حالات مختلف آن را بشناسیم.

یک مربع سفید در زمینه سیاه بزرگتر از یک مربع سیاه به همان اندازه در زمینه سفید است.
در نتیجه از مرزی که برای آن تعیین شده پا فراتر می‌نهد و بیرون می‌زند. درحالی که سیاه جمع می‌شود و در خود فرو می‌رود.
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.


یک مربع خاکستری روشن در زمینه‌ای سفید تیره به نظر می‌رسد و همان خاکستری روشن در زمینه سیاه روشن به نظر می‌آید.

مربع زرد رنگ در زمینه سفید، تیره‌تر از همان مربع زردی است که در زمینه سیاه قرارگرفته‌است.
زرد در زمینه سفید دارای اثری ملایم و نمودی گرم است، در حالی که در زمینهٔ سیاه، مربع زرد درخشندگی فوق‌العاده پیدا می‌کند و نمودش سرد است و به طرف بیرون حرکت می‌کند.

​​​​​​​
مربع قرمز در زمینهٔ سفید به تیرگی می‌رود و درخشش آن کاهش می‌یابد، در حالی که قرمز در زمینهٔ سیاه رنگ به گرمی متمایل می ود و روشنی بیشتر به خود می‌گیرد.
مربع آبی در زمینه سفید دارای تیرگی و عمق است و زمینهٔ سفید نیز، از زمینه سفید مربع زرد،
​​​​​​​روشن‌تر است.​​​​​​​
میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ

هماهنگی رنگها

هنگامی که دربارهٔ هماهنگی رنگ‌ها صحبت می‌شود، معمولاً قضاوت روی اثر و عملکرد متقابل دو یا تعداد بیشتری رنگ به عمل می‌آید.

همزن رنگ سازی تجربیات و آزمایش‌های متفاوت دربارۀ مطابقت ذهنی رنگ‌ها، دیدگاه‌های متفاوتی دارند.
اغلب در نظر مردم، رنگهای هماهنگ آنهایی هستند که از یک خانواده باشند ویا در عین تنوع،
با جلوه یکسانی خودنمایی کنند، یا رنگ‌هایی که بدون کنتراست (تضاد) در مجاور هم قرار گیرند. به‌طور کلی عنوان هماهنگی (هارمونی) یا عدم هماهنگی فقط در رابطه بااحساس انسان است، که به صورت مطلوب بودن یا نبودن و جذاب بودن یا نبودن مطرح می‌گردد میکسر رنگ سازی.
​​​​​​​
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

تمام اینها عبارت از یک ارزیابی شخصی و بدون تکیه به ارزش‌های عینی و دقیق علمی است.
هارمونی، یعنی تعادل و توازن بین قدرتهای رنگی. در این باره می‌توانیم یک آزمایش جالب در رابطه با عکس العمل فیزیولوژیکی دستگاه دیدمان انجام دهیم؛ مثلاً:اگر ما برای مدتی به یک مربع قرمز خیره شویم و سپس چشم را ببندیم، یک پس تصویر که به صورت مربع سبزرنگ است درنظرمان ظاهر می‌شود میکسر رنگ سازی، همزن رنگ سازی.
(می توان یک صفحه کاغذ سفید را با سرعت روی مربع قرمز قرار داد تا مربع سبز در روی صفحهٔ سفید ظاهر شود). و برعکس اگر به مربع سبز رنگ نگاه کنیم بعد از مدتی که چشم بسته می‌شود، مربع قرمزرنگ در چشم ظاهر می‌گردد. این آزمایش را می‌توان با بسیاری از رنگها انجام داد و در چشم انسان همیشه رنگها مکمل رنگ نخستین، ظاهر می‌شوند.
این عکس العمل فیزیکی بدن نسبت به رنگ‌های جستجویی برای ایجاد تعادل و توازن است و احساسی است که تضادهای پی در پی را به وجود می‌آورد.

اگر مدتی به یک مربع سفید در روی یک سطح سیاه نگاه کنیم، بعد از مدتی که چشم را برگردانیم، همان مربع سفید در نظر مجسم می‌شود. به همین ترتیب اگر به یک مربع سیاه در سطح سفید نگاه کنیم، و بعد چشم را برگردانیم،
مربع سیاه به همان وضع در نظر ظاهر می‌گردد.

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

این وضعیت موازنهٔ رنگ‌ها، به خودی خود در چشم به‌وجود می‌آید. اما در صورتی که به یک مربع خاکستری متوسط که در روی زمینهٔ خاکستری متوسط نگاه کنیم، دیگر آن حالت قبلی که در چشم باقی‌ماند به‌وجود نمی‌آید.
این آزمایش نشان می‌دهد که دستگاه بینایی به خاکستری معتدلی تمایل و نیاز دارد.
​​​​​​​
تغییراتی که در ساختمان بینایی به ترتیب فوق به وجود می‌آید، مربوط به حالات مختلف ذهنی و دستگاه عصب بینایی است. هارمونی رنگها، اعصاب مارا آرامش می‌دهد، و این حالت پسیکو فیزیکی است که در مقابل رنگهای متضاد مکمل قرار دارد و معمولاً رنگ خاکستری نیز چنین آرامشی را در ذهن به وجود می‌آورد، که هم از ترکیب سیاه و سفید به وجود می‌آید وهم از رنگ‌های مکمل؛ یعنی رنگ‌های اصلی (زرد، قرمز، آبی).​​​​​​​

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ

مطابقت ذهنی رنگ‌ها

در سال ۱۹۲۸میلادی، به تدریس هارمونی رنگ مشغول بودم.
گفته شد که در سطحی مدور، رنگ‌ها را به دلخواه با اندازه‌های متفاوت ترکیب کنند. هنوز تعاریف هماهنگی رنگها را تمام نکرده بودم که مشاهده شد بعد از حدود بیست دقیقه، دانشجویان اظهار ناراحتی و بیقراری می‌کنند، و ابراز می‌داشتند که فرمولهای هارمونی شما، ناخوشایند و نامتعادلند.

در جواب به آنان گفتم: بسیار خوب، حال هرچه را خود حس می‌کنید انجام دهید. دانشجویان فوراً با آرامش و اشتیاق مشغول به کار شدند.
بعد از یک ساعت به آنان گفتم که کارهایتان را روی میز در کنار هم قرار دهید.

هر دانشجویی مطابق با ذوق و ابتکارش، رنگ هارا در کنار هم قرار داده بود، و کارهایش باهم شباهت‌هایی داشت، اما با کار دیگران متفاوت بود.
با تعجب دیدم که دریافت هر یک از دانشجویان با دیگری فرق دارد و مفهومی خاص از هارمونی را نشان می‌دهد میکسر رنگ سازی.
​​​​​​​
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

با متابعت از الهام سریعی که گرفته بودم، یکی از کارها را انتخاب نموده و از دانشجویی سؤال کردم: شما این ترکیب رنگ را به وجود آورده‌اید؟، در جواب گفت: بلی.

دومی را همین ترتیب انتخاب نمودم و سومی و چهارمی را نیز از بین کارها برگزیدم و به صاحبش نشان دادم. البته باید یه این نکته اشاره کنم، در تمامی مدتی که دانشجویان مشغول کار بودند، من درآتلیه حضور نداشتم و در نتیجه نمی‌دانستم که هر یک از کارها را کدام یک انجام داده‌اند.

سپس صفحهٔ کار هر یک را که با قیافه اش مقایسه نمودم به رابطهٔ بسیار حساس تمایلات ذهنی افراد به رنگ‌ها خاص، و تأثیرات ذهنی انسان و مطابقت آن با رنگ‌ها پی بردم.

در پایان کار این جلسه چنین نتیجه‌گیری نمودم که، «رنگ‌هایی را که هر کسی دسته‌بندی می‌کند و به نظرش هماهنگ می‌آید، برداشتی انفرادی و تأثر ذهنی شخصی است و عبارت از رنگ‌های ذهنی او است».
همین تجربه را سال‌های بعد به معرض آزمایش قرار دادم.
برای آنکه این آزمایش بتواند موفق باشد باید قبلاً هنرجویان نسبت به رنگ‌ها حساسیت کافی پیدا کرده باشد.
​​​​​​​ در صورتی که آن‌ها نتواند خود را با رنگ‌ها الفت داده و امکانات مختلف را دریابند و نحوهٔ رنگ آمیزی را درک کنند نخواهند توانست به نتیجهٔ چشم گیر و رضایت بخشی نائل گردد.​​​​​​​

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

میکسر رنگ سازی، تولید میکسر رنگ

نتایج

بین ترکیب رنگی که افراد به اراده و سلیقه خود ایجاد می‌کنند و ویژگی‌های شخصیتی و رنگ‌های ذهنی فرد ارتباط مستقیمی وجود دارد.
انسان‌ها علاقه بسیاری به ترکیب رنگی چهره و ظاهر خود می‌باشند و که می‌توان آن را خود دوستی نامید.
از سویی دیگر، رنگ‌هایی وجود دارد که نشان دهنده رنگ‌های ذهنی و شخصیتی فرد است و روحیه وی را نشان می‌دهد.


نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

در پایان به این نتیجه می‌رسیم که رنگ تأثیر بسیار زیادی در زندگی، شخصیت و روحیه افراد دارد و توجه به رنگ‌هایی که افراد ایجاد می‌کنند ما را به روحیه آن‌ها راهنمایی می‌کند.

در این زمینه تست‌های رنگ بسیاری است که از نظر روان‌شناسی صورت می‌گیرد که به نظر تست ترکیب رنگی نتیجهٔ دقیق‌تری را ایجاد می‌کند میکسر رنگ سازی، همزن رنگ سازی.
​​​​​​​در کل آدمی به رنگ‌ها علاقه نشان می‌دهد و در محیط بی‌رنگ عکس العمل جالبی را نشان نمی‌دهد و به‌طور کلی رنگ‌ها در تمام احوال و زمان‌ها توجه انسان را جلب نموده و می‌نماید.
انسان می‌کوشد تا اسرار و رموز آن را بشناسد و در زندگی خود بکار ببرد و منبع الهامات آن طبیعت است.

با محصول ویژه ما میکسر ساخت رنگ آشنا شوید.​​​​​​​​​

میکسر رنگ سازی، میکسر رنگ دست دوم، میکسر رنگ سازی دست دوم، فروش میکسر رنگ سازی، تولید فروش میکسر رنگ سازی، قیمت فروش میکسر رنگ سازی، ساخت فروش میکسر رنگ سازی، خرید فروش میکسر رنگ سازی، تعمیرات میکسر رنگسازی، همزن رنگ سازی، فروش میکسر رنگ سازی پایه آب، فروش میکسر رنگ سازی پایه حلالی ، همزن رنگ سازی، فروش همزن رنگ سازی، فروش همزن رنگ سازی، تولید همزن رنگ سازی، قیمت فروش میکسر رنگ سازی، ساخت همزن رنگ سازی، همزن رنگ سازی دست دوم، خرید همزن رنگ سازی، تعمیرات همزن رنگ سازی، واردات فروش میکسر رنگ سازی، میکسر ساخت رنگ، واردات همزن رنگ سازی، قیمت فروش میکسر رنگ سازی صنعتی، میکسر رنگ صنعتی، میکسر ساخت رنگ

میکسر رنگ سازی دست دوم، تولید میکسر رنگ سازی، فروش تولید میکسر رنگ سازی، خرید تولید میکسر رنگ سازی​​​​​​​، قیمت تولید میکسر رنگ سازی، ​​​​​​​میکسر رنگ و رزین، تولید میکسر رنگ و رزین، ساخت میکسر رنگ و رزین، فروش میکسر رنگ و رزین، قیمت میکسر رنگ و رزین، همزن رنگ سازی، خرید میکسر رنگ و رزین، صادرات میکسر رنگ و رزین، واردات میکسر رنگ و رزین، شرکت میکسر رنگ سازی، 
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.
​​​​​​​

میکسر رنگ روغنی، میکسر رنگ روغنی ساختمانی، میکسر رنگ روغنی اتومبیلی، ساخت میکسر رنگ روغنی، تولید کننده میکسر رنگ روغنی، کارخانه میکسر رنگ روغنی، سازنده میکسر رنگ روغنی، قیمت میکسر رنگ روغنی اتومبیلی، همزن رنگ سازی، قیمت میکسر رنگ روغنی ساختمانی، شرکت میکسر رنگ روغنی،
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.

میکسر رنگ فوری، میکسر رنگ فوری، میکسر ضد زنگ ساختمانی، میکسر رنگ فوری اتومبیلی، ساخت میکسر رنگ فوری، تولید کننده میکسر رنگ فوری، کارخانه میکسر رنگ فوری، همزن رنگ سازی، سازنده میکسر رنگ فوری، قیمت میکسر رنگ فوری اتومبیلی، قیمت میکسر ضد زنگ ساختمانی، شرکت میکسر رنگ فوری
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.​​​​​​​

میکسر فولادی ضد زنگ، میکسر استنلس استیل، میکسر فولادی همزن دار، میکسر استیل، میکسر استیل غذایی، تولید کننده میکسر استیل، کارخانه میکسر استیل دارویی، همزن رنگ سازی، سازنده میکسر صنایع غذایی، قیمت میکسر صنایع غذایی، قیمت میکسر صنایع غذایی، شرکت میکسر سازی صنایع غذایی، میکسر رنگ سازی، میکسر ساخت رنگ
ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.​​​​​​​

میکسر یا مخلوط کن صنعتی یا همزن رنگ سازی
​​​​​​​
مخلوط کن‌های صنعتی و همزن رنگ سازی وسایلی هستند که برای مخلوط کردن انواع مواد به کار می‌روند.
این مخلوط کن‌ها در صنایع مختلفی مثل صنایع شیمیایی، داروسازی، غذایی، پلاستیک و پتروشیمی، ساختمان و سیمان و بسیاری صنایع دیگر کاربرد دارند فروش میکسر رنگ سازی دست دوم.

مخلوط کن ها یا همزن رنگ سازی با توجه به نوع ماده‌ای که قرار است مخلوط شود، طراحی و ساخته می‌شوند.
برای مثال مخلوط کنی که برای پودرها به کار می‌رود با مخلوط کنی که برای مخلوط کردن مایعات طراحی شده متفاوت است.
​​​​​​​همچنین ظرفیت مخلوط کن های صنعتی می‌توانند از چند لیتر تاده ها هزار لیتر متغیر باشد.​​​​​​​
کاربرد اصلی مخلوط کن ها در صنایع، یکنواخت کردن ترکیب، بافت و خواص مواد است. با استفاده از مخلوط کن می‌توان مواد اولیه را به طور کامل و یکنواختی با هم مخلوط کرد تا محصول نهایی دارای خواص یکنواخت و مطلوب باشد.

میکسر رنگ سازی، میکسر ساخت رنگ، همزن رنگ سازی
​​​​​​​

در کل مخلوط کن‌ها نقش مهمی در فرایند تولید در بسیاری از صنایع ایفا می‌کنند و باعث افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت محصول نهایی می‌شوند.
​​​​​​​مخلوط کن های صنعتی ابزاری ضروری برای تولید انبوه و صنعتی هستند.​​​​​​​
آسیاب گلوله‌ای (به انگلیسی: Ball mill)

گونه‌ای از آسیاب‌های صنعتی است که جهت تولید پودر نرم یا یکنواخت کردن مخلوط به کار می‌رود.
در آسیاب گلوله‌ای از گلوله‌های فولادی یا سرامیکی برای خرد و نرم کردن مواد غیرفلزی استفاده می کنند.

عمده مصارف این نوع آسیاب در تولید رنگ، سرامیک، سیمان و مواد شیمیایی است.

در این نوع از آسیاب از تعداد زیادی ساچمه فلزی یا سرامیکی استفاده می‌شود که با سازوکار همزن یا چرخش دوار آسیاب به‌طور دائم بر روی هم حرکت کرده و ذرات درشت را خرد می‌کنند.

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.​​​​​​​

آسیاب گلوله‌ای از یک استوانهٔ توخالی که حول محوری افقی یا با زاویه‌ای اندک با افق دوران می‌کند تشکیل شده‌است.
همزن رنگ سازی عملیات آسیاب کردن توسط گلوله‌هایی از جنس فولاد (فولاد کروم)، فولاد ضد زنگ، سرامیک یا لاستیک انجام می‌شود. سطح داخلی استوانه معمولاً با ماده‌ای مقاوم در برابر سایش مانند فولاد منگنزیا لاستیک پوشیده می‌شود.
​​​​​​​ طول آسیاب تقریباً برابر با قطر آن است.​​​​​​​

نحوه کار

برای آسیاب کردن مداوم و پیوسته، ماده‌ای که قرار است آسیاب شود از طریق یک مخروط ۶۰° از سمت چپ وارد شده و توسط یک مخروط ۳۰° از سمت راست تخلیه می‌شود. در حالی که پوسته می‌چرخد، گلوله‌ها بر روی طرفی از پوسته که بالا می‌رود به سمت بالا رفته و هنگامی که به نزدیکی بالا ی پوسته می‌رسند بر روی مادهٔ ورودی سقوط می‌کنند. در طی این فرایند، اندازهٔ ذرات ماده، بر اثر ضربه کاهش پیدا می‌کند.

کاربردها​​​​​​​

همزن رنگ سازی آسیاب گلوله‌ای برای آسیاب کردن ماده‌هایی مثل زغال سنگ، ماده‌های رنگی و فلدسپات برای سفالگری استفاده می‌شود. مادهٔ آسیاب شده را فقط در صورتی می‌توان به صورت خشک یا تر خارج کرد که عملیات آسیاب کردن با سرعت پایین انجام شده باشد. به عنوان مثال مخلوط کردن مواد منفجره توسط آسیاب گلوله‌ای، با گلوله‌های لاستیکی انجام می‌شود میکسر رنگ سازی.
میکسر رنگ سازی برای سیستم‌هایی با چند جزء، اثبات شده‌است که روش آسیاب گلوله‌ای واکنش‌پذیری شیمیایی در فاز جامد را افزایش می‌دهد. علاوه بر این این روش در تولید مواد جامد آمورف نیز مؤثر است.

آسیاب گلوله، یک نوع آسیاب، یک سیلندر استوانه‌ای است که برای آسیاب یا مخلوط کردن موادی همچون سنگ‌های معدنی، مواد شیمیایی، مواد سرامیکی خام و مواد رنگی استفاده می‌شود. آسیاب‌های گلوله‌ای تا قسمتی از ماده‌ای که باید پودر شود و گلوله‌های آسیاب‌کننده پر می‌شوند و حول یک محور افقی دوارن می‌کنند. حرکت آبشاری گلوله‌ها در داخل سیلندر و سقوط آن‌ها روی ماده سبب می‌شود تا پودر با اندازهٔ مطلوب حاصل شود. میکسر رنگ سازی آسیاب گلوله ای‌های صنعتی قابلیت این را دارند که به صورت پیوسته کار کنند و ماده از یک سر به داخل آن ریخته شود و همزن رنگ سازی از انتهای آن خارج شود. میکسر رنگ سازی آسیاب گلوله ای‌های بزرگ تا متوسط به صورت مکانیکی حول محور خود دوران می‌کنند، اما انواع کوچک آن معمولاً از یک استوانهٔ سرپوشیده که روی دو محور متحرک سوار است تشکیل می‌شود. آسیاب گلوله‌ای در صنعت تجهیزات آتش بازی و تولید پودر سیاه استفاده می‌شود، اما از آن برای تهیهٔ بعضی از مواد مخلوط برای آتش بازی همچون پودر فلاش نمی‌توان استفاده کرد؛ زیرا این مواد به شدت به ضربه حساس هستند. همزن رنگ سازی آسیاب گلوله‌ای‌های با کیفیت بالا به‌طور بالقوه گران‌قیمت اند و می‌توانند مخلوط را به ذراتی تا ابعاد ۵ نانومتر آسیاب کنند که به صورت فوق‌العاده‌ای سطح تماس و واکنش‌پذیری آن را بالا می‌برد.
عمل آسیاب کردن بر اساس اصول سرعت بحرانی انجام می‌شود. سرعت بحرانی سرعتی است که در آن گلوله‌ها به دیوارهٔ سیلندر چسبیده و همراه آن حرکت می‌کنند وحالت سانتریفیوژ زخ می‌دهد؛ بنابراین عمل آسیاب کردن مختل می‌شود .

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.​​​​​​​

میکسر رنگ سازی آسیاب گلوله‌ای به‌طور وسیعی در فرایند آلیاژسازی مکانیکی استفاده می‌شود. در این روش از آسیاب گلوله‌ای نه به عنوان آسیاب، بلکه به عنوان وسیله‌ای برای شکل‌گیری جوش سرد بین ذرات پودر و تهیهٔ آلیاژ استفاده می‌شود.
آسیاب گلوله‌ای یکی از تجهیزات اصلی مورد نیاز برای آسیاب کردن مواد تکه‌تکه شده‌است؛ همچنین از آن به‌طور گسترده‌ای در خط تولید انواع پودر مانند سیمان، سیلیکات، مواد نسوز، کود، سرامیک شیشه‌ای و غیره استفاده می‌شود. آسیاب گلوله‌ای در صنعت کانه آرایی فلزات آهنی و غیرآهنی نیز کاربرد دارد. آسیاب گلوله‌ای آسیاب گلوله‌ای می‌تواند سنگ‌های معدنی و مواد مختلف را، چه خیس و چه خشک، آسیاب کند. مادهٔ آسیاب‌کننده در آسیاب گلوله‌ای می‌تواند متفاوت باشد همزن رنگ سازی و بر همین اساس آن‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند. هر نوع ماده آسیاب خواص ویژه و مزایا ی خود را دارا است. خواص کلیدی مادهٔ آسیاب‌کننده عبارت اند از اندازه، چگالی، سختی، ترکیب آن میکسر رنگ سازی.

اندازه: هر چه اندازهٔ مادهٔ آسیاب‌کننده کوچک‌تر باشد پودر تولید شده نیز دارای ذرات ریز تری خواهد بود. این نکته قابل توجه است که اندازهٔ گلوله‌ها باید از اندازهٔ ذرات ماده‌ای که قرار است آسیاب شود به صورت قابل ملاحظه‌ای بزرگتر باشد. میکسر رنگ سازی
چگالی: گلوله‌ها باید از مادهٔ ورودی چگال تر باشند. زیرا شناور شدن گلوله‌ها روی مادهٔ ورودی مشکل ساز است.

ساخت خرید فروش قیمت میکسر رنگ سازی دست دوم​​​​​​​.
سختی: مادهٔ آسیاب‌کننده باید به اندازهٔ کافی بادوام باشد تا مادهٔ ورودی را آسیاب کند و در همین حال نباید به اندازه‌ای سخت باشد که باعث خوردگی محفظه در سرعت‌های بالا شود.
ترکیب: برای کاربردهای مختلف آسیاب، ملزومات خاصی وجود دارد. برخی از این ملزومات بر این اساس تعیین می‌شوند که مقداری از مادهٔ آسیاب‌کننده در محصول نهایی وجود خواهد داشت. باقی شرایط بر این اساس هستند که مادهٔ آسیاب‌کننده با مادهٔ ورودی واکنش دهد.
در مواردی که رنگ محصول نهایی اهمیت دارد، رنگ گلوله‌های آسیاب‌کننده نیز باید در نظر گرفته شود.
در مواردی که کم بودن آلودگی‌ها اهمیت دارد، همزن رنگ سازی جنس گلوله‌ها باید به صورتی انتخاب شود که به راحتی بتوان آن را از محصول نهایی جدا کرد (برای مثال گرد فولاد ایجاد شده از گلوله‌های فولادی زد زنگ، به راحتی توسط آهنربا از محصولات غیر آهنی جدا می‌شود). راه حل جایگزین هم استفاده از گلوله‌هایی هم جنس با محصول نهایی است.
مواد قابل اشتعال در حالت پودر قابلیت انفجار دارند. میکسر رنگ سازی گلوله‌های فولادی ممکن است جرقه بزنند و زمینهٔ احتراق این محصولات را فراهم کنند. در این‌گونه موارد باید مواد آسیاب‌کننده به صورتی انتخاب شوند که جرقه نزنند (مانند سرامیک یا سرب) یا اینکه از آسیاب گلوله‌ای خیس استفاده کنیم.
بعضی از مواد آسیاب‌کننده مانند آهن، ممکن است با مواد خورنده واکنش دهند. به این سبب، در مواردی که مواد خورنده در فرایند آسیاب کردن وجود دارند، فولاد ضد زنگ و سنگ چخماق به عنوان جنس گلوله‌ها انتخاب می‌شوند فروش میکسر رنگ سازی دست دوم.
محفظهٔ آسیاب را می‌توان با یک گاز بی‌اثر به عنوان محافظ پر کرد که با ماده‌ای که می‌خواهیم آسیاب کنیم واکنش نمی‌دهد. با این کار از اکسیده شدن یا انفجار محصول توسط گاز محیط اطراف جلوگیری می‌کند فروش میکسر رنگ سازی دست دوم.​​​​​​​

میکسر رنگ سازی چیست؟

در صنعت رنگ سازی برای مخلوط کردن دو یا چند رنگ از همزن رنگ سازی استفاده می کنند.
در این صنعت برای دستگاه همزن رنگ نام های دیگری در نظر گرفته شده است که معروفترین آنها علاوه بر همزن رنگسازی، میکسر رنگ سازی و مخلوط کن رنگ سازی نام دارد.

میکسر رنگ سازی یا همزن رنگ سازی یکی از اجزای تجهیزات تولید رنگ است.
میکسر رنگ سازی با خصوصیات فنی مختلف برای ویسکوزیته های متفاوتی طراحی و تولید میگردد. میکسر رنگ سازی یا همزن رنگ سازی در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. ​​​​​​​انواع میکسر رنگ سازی:

​​​​​​​انواع میکسر های مایع و جامد در حجم ها و توان های مختلف به منظور تولید رنگ و رزین،
لاک و چرم، مواد آرایشی بهداشتی، شوینده ها، مرکب و جوهر سازی، مواد غذایی و دارویی
طراحی و ساخته می شوند.   ​​​​​​​قیمت انواع میکسر رنگ سازی:

قیمت انواع میکسر و محاسبه هزینه تولید این محصولات به موارد متعددی بستگی دارد. 
نوع مواد مورد نظر جهت میکس شدن، میزان و حجم مواد، سرعت و توان دستگاه میکسر جهت همزدن مواد داخل مخزن میکسر، برخی از مهمترین موارد تاثیر گذار بر قیمت و هزینه تولید انواع میکسر رنگ سازی می باشد. بنا براین با توجه به نوع سفارش در زمان استعلام قیمت، بهترین شرایط از لحاظ تولید و خدمات به متقاضی و سفارش دهنده ارائه میگردد.
​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

دیگ‌بخار یا بویلر (به انگلیسی: Boiler)

عبارت است از یک مخزن بسته که در آن بخار آب جهت استفاده در خارج از آن توسط گرمای ناشی از احتراق سوخت تولید می‌شود. داخل دیگ‌‌بخار شامل دو بخش طرف آتش و طرف آب است. سطح گرمایی دیگ‌بخار به مجموع کلیه سطوح در طرف آتش دیگ‌بخار گفته می‌شود. تمام بخش‌های داخلی و تحت فشار یک دیگ‌بخار از آلیاژهای آهنی ساخته می‌شوند.

دیگ‌های بخار از نظر جنس به دو دسته چدنی و فولادی تقسیم‌بندی می‌شوند.

دیگ‌بخار چدنی برای تولید بخار کم فشار ساخته می‌شود و به همین دلیل بیشتر در مواردی نظیر سامانه‌های گرمایش مرکزی استفاده می شود. بیشتر دیگ‌های بخار از گونه فولادی هستند.همچنین دیگ چدنی نیز تولید می‌گردد. همچنین دو نوع دیگ بخار بصورت کلی در دنیا ساخته می‌شود که عبارتند از واتر تیوپ و فایر تیوپ.
تاریخچه
استفاده از دیگ‌بخار در سیر تاریخ


جیمز وات مخترع اسکاتلندی که بیشتر از او به عنوان مخترع ماشین بخار یاد می‌شود چهره اصلی انقلاب صنعتی است.

وات در واقع نخستین سازنده ماشین بخار نیست. هرو او آلکساندریا در قرن اول میلادی ابزارهای مشابهی را توصیف کرده بود.

در سال ۱۶۹۸ توماس ساوری ماشین مشابهی را به ثبت رساند که برای تلمبه کردن آب از آن استفاده می‌شد و در ۱۷۱۲ توماس نیوکومن گونه پیشرفته‌تری از آن را به ثبت رساند.
با وجود این ماشین ساخته شده توسط نیوکومن کارایی بسیار کمی داشت و آن را تنها برای خارج کردن آب از معادن زغال‌سنگ به کار می‌گرفتند.

وات با اینکه تنها یک دوره کارآموزی یکساله را در زمینه ابزارسازی گذرانده بود ولی از استعداد ابداع و نوآوری فراوان برخوردار بود. وی در سال ۱۷۶۴ هنگامی که مشغول تعمیر یک مدل از ماشین‌های نیوکومن بود به ماشین بخار علاقه‌مند شد.

وات اصلاحاتی آنچنان مهم و ارزنده در ماشین اختراعی نیوکومن به عمل آورد که می‌توان او را مخترع نخستین ماشین بخار دانست.
نخستین تغییر مهم وات که در سال ۱۷۶۹ به ثبت رساند اضافه کردن یک محفظه جداگانه تراکم بخار بود. او همچنین با عایق‌بندی، سیلندر بخار را مجزا کرد و در سال ۱۷۸۲ ماشین دوطرفه را اختراع نمود.

تمام این‌ها همراه با چند فقره تغییرات و اصلاحات کوچک‌تر به کارایی بیشتر ماشین‌های بخار منتج شد. این ازدیاد کارایی عملاً به معنای تفاوت بین یک ابزار ماهرانه ولی نه چندان قابل استفاده با وسیله‌ای با توان صنعتی فراوان بود.

وات در سال ۱۷۸۱ با اختراع یک سری چرخ‌دنده حرکت تناوبی موتور را به حرکت دورانی تبدیل کرد. با استفاده از این ابزار بر موارد استفاده از موتور بخار به شکل چشمگیری افزوده شد.

وات که خود فاقد استعداد لازم در کارهای تجاری بود، در سال ۱۷۷۵ به اتفاق ماتیو بولتون که مهندسی چیره‌دست و معامله‌گری توانا بود شرکتی تأسیس کرد، طی ۲۵ سال بعد شرکت وات – بولتون شمار بسیاری موتورهای بخاری تولید و به بازار عرضه کرد که در نتیجه ثروت سرشاری نصیب آن دو گردید.


درباره اهمیت ماشین بخار مبالغه و گزافه‌گویی نمی‌شود.
درست است که بسیاری از اختراعات دیگر در انقلاب صنعتی نقش داشته‌اند؛ ولی هیچ‌یک از آن‌ها به‌تنهایی نمی‌توانستند برای انقلاب صنعتی حیاتی باشند.
پیش از آن اگر چه از نیروی آب و باد برای به گردش درآوردن چرخ آسیاب‌ها استفاده می‌شود ولی منبع اصلی نیرو همواره عضلات انسان بود. استفاده از این عامل ظرفیت تولید صنعتی را به کلی محدود می‌کرد. با اختراع ماشین بخار این محدودیت بر طرف شد. پس از آن انرژی بسیاری برای تولید در دسترس بود و همواره نیز به میزان آن افزوده می‌شد.گونه‌های دیگ‌بخار
دیگ‌های لوله آبی (به انگلیسی: water-tube boiler)

در بویلر گونه water tube لوله‌های جریان که از مقداری لوله موازی و متصل تشکیل شده در معرض گازهای حاصل از کوره قرار داده می‌شوند. سپس لوله‌ها از میان بدنه بویلر که آب تغذیه را هم شامل می‌شوند گذر می‌کنند که در نتیجه توسط آب پوشیده می‌شوند. این نوع بویلر در انواع یک یا چند مخزنی تولید و عرضه می شوند.دیگ‌های لوله آتشی (به انگلیسی: fire-tube boiler)
در یک بویلر گونه Water tube شرایط وارونه گونه Fire tube است.
دیگ لوله آبی
همگام با توسعه صنعت در قرن گذشته، استفاده از دیگهای بخار با فشار بالا ضرورت پیدا کرد و بنا به دلایلی، گاهی نیز انفجارهای مصیبت باری به همراه داشته‌است.

آن روزها دیگ‌های بخار شامل ظروف تحت فشار با قطرهای بسیاری بود که تحت فشار داخلی، دچار تنش‌های انبساطی در دیواره‌های این ظروف می‌گردید. مقدار این تنش به نام تنش حلقه‌ای معروف است. بهترین راه برای جلوگیری از بروز این مشکل کاهش قطر ظرف تحت فشار است که این امر اساس کار دیگهای لوله– آبی است.

در این دیگ‌ها آب، درون لوله‌ها جاری است و گازهای داغ در سطح خارجی لوله‌ها جریان دارند. دیگ‌های لوله آبی متشکل از ظروفی به نام درام هستند که توسط لوله به یکدیگر متصل شده‌اند. آب در درون لوله‌ها گردش کرده و گازهای داغ از اطراف لوله‌ها عبور می‌کنند. مهم‌ترین مزیت دیگ‌های لوله آبی آزادی در افزایش ظرفیت ساخت آن‌ها است.

دیگ‌های لوله آبی می‌توانند تا ظرفیت نیم تن در ثانیه بخار با فشار ۱۶۰ اتمسفر و دمای۵۵۰ درجه سانتی‌گراد تولید کنند. البته دیگ‌های لوله آبی به صورت پکیج و در ابعاد کوچک‌تر نیز ساخته می‌شوند که در صنایع نفت و پتروشیمی کاربرد فراوان دارند.

​​​​​​​
در ظرفیت های بالاتر از 20 مگاوات از گونه‌های دیگ‌بخار لوله آبی (واترتیوب) استفاده می‌شود. در این گونه دیگ‌بخار، آتش لوله‌های آب را احاطه کرده و سبب گرمایش آب و تبخیر آب داخل لوله ها می شود؛ بخار حاصله در محفظه بالایی در نظر گرفته شده جمع شده و به مصرف می رسد.لوله آتشی
این گونه دیگ‌های بخار معمولاً، شامل بدنه اصلی، صفحه - لوله‌های جلو و عقب، کوره و اتاقک برگشت می‌باشد که پس از مونتاژ و جوشکاری ابتدا کامل مورد آزمایش‌های غیر مخرب (پرتونگاری، اولتراسونیک، مایع نافذ و…) قرار گرفته و سپس عملیات تنش گیری آن‌ها در کوره مخصوص انجام می‌گیرد.

در این نوع دیگ، سوخت (مانند نفت، گاز یا زغال) در یک کوره (فرن) افقی سوزانده می‌شود و حرارت به توپر (لوله‌ها) منتقل می‌شود. درون توپر، آب به بخار تبدیل می‌شود و بخار تولید شده در دیگ جمع‌آوری می‌شود. این بخار سپس می‌تواند برای انجام انواع فرآیندها مانند تأمین انرژی یا تولید برق استفاده شود.

مزیت‌های دیگ‌های لوله‌آتشی عمدتاً در امور مرتبط با محدودیت‌های فضایی و نیاز به انتقال حرارت سریع است. در موردی که فضای آزاد کمتری برای نصب دستگاه وجود دارد، دیگ‌های لوله‌آتشی به علت طراحی افقی و کم‌فضایی، انتخاب مناسبی می‌باشند.دسته‌بندی بویلرها
بویلرها بر حسب شمار مسیری که گازهای ناشی از احتراق طی می‌کند تا وارد دودکش شوند به چند دسته تقسیم می‌شود.


تک پاس: نسل اول بویلرهای زغال‌سنگ سوز لوکوموتیوهای بخار از این گونه بوده‌اند که در آن‌ها گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را یک بار طی می‌کند و سپس وارد دودکش می‌شود. این گونه از بویلرها دیگر ساخته نمی‌شوند.

دو پاس: (برای تولید آب گرم) گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را دو بار طی می‌کند و سپس وارد دودکش می‌شود.

کوره برگشتی: گازهای ناشی از احتراق مسیر کوره را دوبار طی می‌کند و سپس به پاس لوله‌ها منتقل شده و به سمت دودکش حرکت می‌کند. راندمان بویلرهای کوره برگشتی از بویلرهای دو پاس بیشتر است.

سه پاس: (برای تولید آب گرم و بخار) گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را سه بار طی می‌کند و سپس وارد دودکش می‌شود.

چهار پاس: دیگ‌های ۴ پاس تنها برای تولید بخار در تناژ بالا تولید می‌شود. گازهای ناشی از احتراق مسیر دیگ را چهار بار طی می‌کند و سپس وارد دودکش می‌شود.نحوه عملکرد دیگ‌بخار

اگر بخواهیم نحوه عملکرد دیگ موتورخانه را به صورت دقیق درک کنیم باید به تشریح ساختار آن بپردازیم. در واقع دیگ‌بخار، در کنار قطعه ای به نام مشعل کار می کند، که وظیفه اصلی آن، فراهم سازی حرارت و شعله مورد نیاز برای به جوش آمدن آب است.

 به طور معمول آب سرد، به وسیله لوله‌ها به دیگ چدنی یا فولادی رسیده و به کمک شعله های آتش ناشی از مشعل گرم می شود. پس آن بخار تولید شده به یک مخزن منتقل می شود و به این ترتیب، آبی با دمای نزدیک به 100 درجه، برای مصارف مورد نظر فراهم خواهد شد. برای مثال در سامانه های گرمایشی منازل این آب در شوفاژ و مصارف مرتبط با شستشو مورد استفاده قرار می گیرند.


به بیان دیگر در دیگ بخار، آب تبدیل به بخار گرمایی می‌شود تا برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این فرآیند به وسیله مشعلی که حرارت لازم را ایجاد می‌کند و با استفاده از پمپ‌ها آب را از طریق لوله‌ها به سمت شعله‌ها هدایت می‌کند آغاز می‌شود. در این مرحله، مشعل انرژی لازم را فراهم می‌کند تا دمای آب افزایش یابد و به تبخیر آب منتهی شود.


بخار آب تولید شده از طریق لوله‌ها به یک مخزن خصوصی ارسال می‌شود. این مخزن به دلیل استحکام بسیار خوبی که دارد، می‌تواند فشار بالا را تحمل کند. اما در صورتی که فشار درون این مخزن به حداکثر مجاز برسد، شیرهای ایمنی مخزن کمی از بخار موجود را به سمت خارج از دیگ بخار هدایت می‌کنند تا به سیستم تعادل بازگردد. این مکانیزم ایمنی برای جلوگیری از افزایش فشار بی‌مورد در دیگ بخار و حفظ عملکرد صحیح و ایمنی دستگاه اساسی است.
مشکلات دیگ‌های بخار
به طور معمول و در بیشتر مناطق آب مصرفی در صنعت و منازل، سختی چندان پایینی نداشته و همین امر مشکل اصلی کار با دیگ های بخار است. سختی آب به میزان املاح موجود در آن اشاره دارد. هرچه سختی آب بیشتر باشد، خرابی دیگ موتورخانه محتمل تر است. در واقع، هنگامی که آب در مجاورت حرارت قرار می گیرد، دچار تغییراتی خواهد شد که به واسطه آن، این املاح را به صورت رسوب از خود بر جای می گذارد، به همین علت دیگ های بخار باید به صورت دوره ای با کمک اسید شستشو داده شوند، که به این اقدام اسید شویی دیگ می گویند. عدم اقدام به اسید شویی دیگ در مواقع لازم، ممکن است به خرابی کلی پره های دیگ چدنی یا فولادی ختم شود.
کاربردهای مختلف بویلر
دیگ‌بخار یا بویلر کاربردهای مختلفی دارد.
تأمین گرمایش مورد نیاز صنایع گوناگون از جمله تولید مواد غذایی، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، سالن‌های پرورش قارچ و … یکی از اصلی‌ترین موارد استفاده از بویلر می‌باشد.
مورد دیگر استفاده به عنوان تمیز کننده و ضدعفونی کننده است که بیشتر بیمارستان‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و کوچک، معابر شهری و صنایعی مانند کاغذ سازی و تولید پلاستیک را می‌توان نام برد.

همچنین از بخار برای چربی زدایی در کارخانجات تولید قطعات صنعتی و ماشین‌آلات استفاده بسیاری می‌شود. در خیلی از صنایع بزرگ علاوه بر کاربرد گرمایشی از نیروی محرکه بخار برای تأمین انرژی مولد و الکتریسیته استفاده می‌شود.

پالایشگاه‌ها از جمله این موارد می‌باشند.
به‌طور خلاصه موارد زیر را می‌توان از جمله استفاده‌کننده‌های بویلر و دیگ‌بخار به‌شمار آورد:

پالایشگاه‌ها
نیروگاه‌ها
صنایع پتروشیمی
صنایع شیمیایی
کارخانجات تولید قطعات صنعتی
کارخانجات خودروسازی
تولید بتن
صنایع نساجی
رنگرزی نخ، فرش و پارچه
تولید رب گوجه‌فرنگی
صنایع شیر و فراورده‌های لبنی
تولید نبات، آب نبات و شکلات
تولید کیک، کلوچه و نان
کیورتینگ بتن
صنایع سلولزی و تولید کاغذ
مرغداری و دامداری‌ها
سالن‌های پرورش قارچ
صنایع لاستیک‌سازی
صنعت شستشو از جمله کارواش‌ها، معابر شهری، ناوگان ترابری عمومی (هواپیما، قطار، مترو، اتوبوس و …)
گرمایش مرکزی
تولید سوسیس و کالباس

شماتیک دیگ بخار خوابیده از بغل و شرح اجزا
قطعات و لوازم دیگ بخار در ظرفیت های صنعتی، کوچک و خانگی با هم متفاوت هستند.
هم از لحاظ برند هم از لحاظ تعداد و ابعاد. بنابراین در کمیتی که در ادامه ارائه میدهیم بسته به نوع بویلر شما می تواند متفاوت باشد.

​​​​​​​
در عکس زیر راهنمای قطعات کنترلی بر روی دیگ بخارهای صنعتی را برای شما آماده نموده ایم، که به آن می پردازیم.
1- مشعل
2- بدنه و مغزی بویلر
3- کلکتور
4- شیر خروج بخار
5- شیر ونت
6- کنترل سطح
7- نشان دهنده آب (آبنما)
8- دریچه آدم رو
9- شیر اطمینان
10 – دودکش
11- سنسور دمای اگزوز
12- شیر تغذیه
13- دیسک و چک ولو
14- مانومتر فشار پمپ
15- سختی گیر مغناطیسی
16- شیر تخلیه
17- پمپ تغذیه
18- دریچه دست رو
19- شیر تخلیه کنترل سطح
20- شیز تخلیه آبنما
21- دریچه لایروبی
22- دریچه head hole
23- تابلو برق
24- شاسی دیگملاحظات ایمنی در دیگ های بخار نسبت به دیگ آبگرم
برخلاف دیگ های آب داغ یا آبگرم که در سامانه گرمایشی استفاده می شوند، سامانه های بخار در فشار و دمای بسیار بالاتر نگهداری می شوند و باعث می شود که آن‌ها برای استفاده های عمومی پر خطر تر از دیگ های آبگرم باشند.

سامانه‌های بخار و دیگ‌بخار خطر سوختگی دارد و دلیل آن این است که درجه حرارت موجود در دیگ‌بخار بسیار بالا است (چیزی حدود ۱۶۰ الی ۱۸۰ درجه) و همیشه خطر انفجار از همه‌ی روزنه های بویلر صنعتی وجود دارد و فشار در همه ابعاد کوره پخش شده است.
​​​​​​​مجموعه‌ای از توانایی‌های اطمینان و ملاحظات ساخت استاندارد باید در ساخت هر دیگ‌بخار لحاظ شود  بتواند با ضریب اطمینان بالا کار کند، چون اگر مشکلی در یک یا چند سامانه وجود داشته باشد، مشکلات جدی ایجاد می شود.​​​​​​​